endotontologo_paslaugos

Endotontologo paslaugos: viskas ką privalote žinoti

Endodontologas (taip pat žinomas kaip endodontas) – tai gydytojas, kuris specializuojasi ties dantų šaknų kanalų gydymu. Jo paslaugos reikalingos tuomet, kai turi būti pašalinta infekuota pulpa, esanti danties viduje. Endodontai danties gydymo metu dantų šaknų kanalų sistemoje sustabdo infekcinį procesą, užplombuoja šaknis bei atstato danties karūnėlės estetiką. Tokį rezultatą specialistai pasiekia rasdami kalcifikuotus dantų šaknų kanalus, diagnozuodami dantų vainiko, šaknies skilimus bei lūžimus, šalindami svetimkūnius, kurie atsiranda dantų šaknų kanaluose, gydydami danties vainiko bei šaknies perforacijas.

 

Kada reikalingas endodontinis gydymas?

Endodontologo paslaugos gali būti reikalingos po neseniai įvykusios danties traumos, per kurią danties vainikas nulūžo iki pat pulpos, o dantis buvo pilnai ar dalinai įmuštas arba net visiškai išmuštas

Gydymo gali prireikti dėl anksčiau taikyto endodontinio gydymo įvykusios komplikacijos. Endodontija pasitarnauja vaikams, kuriems pasireiškia komplikuotas nuolatinio danties pažeidimas, o dantų šaknys dar nėra pilnai susiformavusios.

Taip pat, pavyzdžiui, edontologas gali padėti ir protezavimo metu, tačiau dažniausiai jis reikalingas tuomet, kai žmogaus danties šaknies kanale esanti pulpa, kurioje yra kraujagyslės ir nervai, pažeidžiama infekcijos ir yra sukeliamas jos uždegimas.

Pagrindinė to priežastis – negydytas dantų kariesas, pažeidęs emalį, dentiną bei pasiekęs pulpą. Tuomet jaučiamas stiprus danties skausmas, dažniausiai prasidedantis vėlai vakare arba naktį. Vėliau pastarasis gali plisti ir į aplinkines sritis, pavyzdžiui, smilkinį arba ausį, o jo negali numalšinti net ir nuskausminamieji. Jeigu danties šaknies kanalai nėra gydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per danties šaknies viršūnę, ten sukeldamos periodonto audinių uždegimą ir kaulo destrukciją.

Tai sukelia danties skausmą sukandant, atsiranda veido minkštųjų audinių patinimas. Verta paminėti, kad gali atsirasti ir pūlinukas, dar žinomas kaip takelis ar fistulė, vedantis iki danties šaknies viršūnės.

Dėl endodonto paslaugų galite kreiptis užėję į Dantų kanalų gydymas arba susisiekti telefono numeriu +370 684 86426 arba el. paštu info@dovidenta.lt .

Kokia yra endontinio dantų kanalų gydymo eiga?

 

Endodontologinis gydymas kiekvienam žmogui gali būti labai individualus. Paslaugai atlikti užtenka vieno arba keleto vizitų. Tačiau paprastai gydymą sudaro keturi pagrindiniai etapai:

  1. Iš pradžių specialistai įvertina danties būklę: alieka rentgeno nuotrauką bei nustato viso gydymo poreikį.
  2. Tuomet specialiomis priemonėmis yra suformuojamas priėjimas prie pulpos ertmės: pašalinamas infekuotas pulpos turinys iš pačių šaknų kanalų bei pašalinamos senos plombos, jei, žinoma, tokios egzistuoja.
  3. Kanalai užpildomi gutaperča – specialia plombine medžiaga.
  4. Paskutinis žingsnis – danties karūnėlės estetinės išvaizdos atstatymas.

 

Endontologo paslaugos suteikia žmonėms galimybę džiaugtis žavia, sveika šypsena.

No Comments

Post A Comment