Dantų kanalų gydymas

Dantų kanalų gydymas (endodontija) – tai dantį maitinančių kraujagyslių ir nervų pašalinimas iš kanalų, jų išplatinimas, išvalymas ir užplombavimas specialiomis plombinėmis medžiagomis. Endodontinis gydymas išsikelia vieną iš pagrindinių gydymo tikslų – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos. Naudojant šiuolaikinius gydymo būdus ir medžiagas, galima atlikti sėkmingą kanalų gydymą.

Jei dantų šaknų kanalai negydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą. Per kurį laiką tirpsta, nyksta žandikaulio kaulas, apie infekuotą dantį formuojasi židinys. Tai gali privesti prie rimtesnių komplikacijų.

Prieš procedūrą rekomenduojame atlikti profesionalią burnos higieną Profesionali burnos higiena.

Dantų kanalų gydymas mikroskopu

gydymas_mikroskopu

Dantų kanalų gydymas gali būti reikalingas, jeigu:

 1. Jaučiate nemalonų dantų skausmą.
 2. Dantis “bijo” karšto ar šalto maisto, gėrimo.
 3. Dantys tapo labai jautrūs.
 4. Kartais skausmas gali keliauti link ausies.
 5. Dažnai jaučiamas pulsavimas.
Dantų-kanalų-gydymas
VIENO KANALO SUGYDYMAS nuo 120 Eur
Dantų kanalų gydymas

Endodontinis gydymas:

 1. Pirmiausia pašalinama pulpa, kurioje yra infekcija.
 2. Specialiomis priemonėmis išvalomas ir išplatinamas kanalas mechaniniu arba cheminiu būdu.
 3. Kanalas užplombuojamas specialia medžiaga.

Ką Jums reikia žinoti apie kanalų gydymą:

 1. Modernios technologijos leidžia procesą atlikti labai greitai ir efektyviai.
 2. Procedūros metu endodontologas naudoja vietinius anestetikus, taigi žmonės nejaučia jokio skausmo.
 3. Tai kokybiškas gydymas, kurio tikslas, kad sveiki dantys būtų išsaugomi kuo ilgiau.
 4. Kuo anksčiau problema bus atrasta, tuo trumpiau ir pigiau ji bus sutvarkoma.
 5. Po dantų kanalų gydymo porą savaičių galite justi jautrumą, gali dantį pamausti.
Dantų kanalų gydymas

Kokybiškas endodontinis gydymas reikalingas tam, kad būtų pašalinama pažeista danties pulpa ir visi infekciją sukėlę mikroorganizmai, o dantis ir aplinkiniai danties audiniai būtų apsaugoti nuo tolesnio infekcijos plitimo.

Reikia paminėti, kad dažnai dantų šaknų kanalų infekcija vystosi ir be simptomų. Tuomet tik atliktus apžiūrą, padarius danties rentgeno nuotrauką galima nustatyti, ar reikia endodontinio gydymo.

Įprastai norint tinkamai išgydyti danties šaknies kanalą, prireikia kelių vizitų. Jei atvejis labai sudėtingas, gydymas gali trukti iki poros mėnesių, tačiau jo rezultatai – užtikrinti ir ilgalaikiai. Norint išvengti pulpito, privalu tinkamai rūpintis burnos higiena ir laiku gydyti kariesą, nes  pulpos uždegimas dažniausiai būna karieso komplikacija.

Jei apie endodontinį gydymą norite sužinoti daugiau, kviečiame susisiekti su „DoviDenta“ klinikoje dirbančiais specialistais.

Kodėl endodontinio gydymo kaina sąlyginai didelė?

 

Pakankamai dažnai pacientai klausia: „Kiek kainuoja dantų kanalų gydymas? Tikslaus ir vieno atsakymo nėra, nes dantų šaknų kanalų gydymas yra ypač sudėtingas. Kanalu valymo kaina priklauso nuo to kiek kanalų reikės gydyti, kokia kanalo forma.   Jei dantų šaknų kanalai negydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą. Per kurį laiką tirpsta, nyksta žandikaulio kaulas, apie infekuotą dantį formuojasi židinys. Tai gali privesti prie rimtesnių komplikacijų.

 

Instrumentai ir medžiagos  sudaro didelę endodontinio gydymo kainą. Dauguma iš jų yra vienkartiniai ar gali būti naudojami tik kelis kartus. Odontologijos klinikoje „DoviDenta“ dantų šaknų kanalų gydymui naudojami tik itin kokybiški instrumentai, skirti dantų kanalų valymui. Visos endodontiniam gydymui skirtos adatėlės nenaudojamos daugiau kaip 3-5 kartus. Dėl šios priežasties, nėra galimybės instrumentui nulūžti danties kanale.

Dantų kanalų gydymui naudojami labai smulkūs instrumentai, kartais specialūs optiniai prietaisai. Pilnai sugydyti dantų šaknų kanalus reikia kelių vizitų.

 

Endodontinio gydymo metu naudojami instrumentai yra vienkartiniai arba naudojami tik keletą kartų. Tobulėjant technologijoms instrumentai brangsta, todėl didėja ir dantų šaknų kanalų gydymo kaina.
Endodontinis gydymas yra labai patikimas ir ilgaamžis. Tik modernių instrumentų ir aparatų naudojimas bei kruopštus gydytojo darbas užtikrina gerą endodontinio gydymo rezultatą.

 

Taigi jeigu norite išvengti danties kanalų uždegimo, rekomenduojame laikytis asmeninės ir profesionalios burnos higienos. Bent du kartus per metus apsilankyti pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą.

 

Mūsų dantų chirurgai gali jums padėti, susiekite su mumis tel. numeriu 868486426 arba el. paštu info@dovidenta.lt ir pakonsultuosime jus jums kylančiais klausimais.