Burnos higiena Šiauliuose

Norint išlaikyti sveikus ir gražius dantis ilgą laiką, reikalinga profesionali burnos higiena, kuri padės apsaugoti juos nuo dantų karieso, periodonto (“parodontozės”) ligų, panaikins nemalonų burnos ertmės kvapą. Profesionalios burnos ertmės higienos tikslas – pašalinti minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą (akmenis), nupoliruoti plombas, sekti burnos gleivinės būklę.

Profesionalią burnos higieną mūsų klinikoje atlieka licencijuotas specialistas – burnos higienistas.

Taip pat profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti prieš pradedant numatytą odontologinį gydymą: protezavimą, endodontinį, ortodontinį gydymą, plombavimą, dantų balinimą, burnos chirurgiją, implantaciją ir kt.

Profesionali burnos higiena – tai mechaninis bakterinio apnašo, konkrementų (“akmenų”) ir toksinų pašalinimas nuo dantų paviršių. Šias procedūras atlieka odontologas arba burnos higienistas.

Burnos higiena
PROFESIONALI BURNOS HIGIENA NUO 50 Eur
Dantų balinimas
Kapos
BURNOS KAPOS NUO 80 Eur

Gilusis dantenų kiuretažas

Tai tarsi tarpinė procedūra tarp profesionalios higienos ir chirurginio dantenų gydymo. Jos metu, vietiškai nuskausminus, dantenų „kišenės“ mechaniškai išvalomos ir apdorojamos antibakteriniais medikamentais.
Dažnai po kiuretažo dantenų būklė labai pagerėja ir išvengiama periodonto operacijų.

Daugiau informacijos : www.dovidenta.lt/parodontoze

PO BURNOS ERTMĖS HIGIENOS PROCEDŪROS:
  • dantenos gali būti sudirgusios ir kelias dienas kraujuoti;
  • dantys gali būti jautresni terminiams dirgikliams;
  • po procedūros reikėtų atsisakyti aštraus ir kieto maisto;
  • dantis valyti minkštu šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą;
  • norint, kad dantenos greičiau gytų, rekomenduojama burną skalauti profilaktiniais skalavimo skysčiais, o gydomuosius skalavimo skysčius naudoti tik paskyrus specialistui;
  • dantenų būklė normalizuojasi po dviejų savaičių.

 

KAIP DAŽNAI REIKIA ATLIKTI PROFESIONALIĄ BURNOS ERTMĖS HIGIENĄ?

Tai priklauso nuo asmeninės burnos ertmės higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo, apnašų užsilaikymo sąlygų.
Atsižvelgiant į šias sąlygas, procedūra gali būti atliekama 1-3 kartus per metus (jei dantų akmenys nelinkę susidaryti, užtenka ir vieno karto per metus, o jei yra periodonto problemų, lankytis reikia kas 3-4 mėn.).

Asmeniui, neturinčiam higienos įpročių, apnašos ir akmenys kaupiasi daug greičiau, todėl profesionalioji higiena turi būti atliekama kas 4 mėn. Ligonis, sergantis periodonto ligomis, pas odontologą turėtų lankytis ne rečiau, kaip kartą per tris mėnesius. Taip išvengiama parodontozės : Paradontoze.