Dantenų gydymas Šiauliuose

Parodontozė ( periodontitas) tai liga, pažeidžianti minkštuosius bei kietuosius dantį palaikančius audinius. Ši liga prasideda įprastu dantenų uždegimu , o negydant – prarandami dantys. Dantenų gydymas yra kompleksinė procedūra.

Mūsų burnose pilna bakterijų. Šios bakterijos, kartu su seilėmis ir kitomis dalelėmis ant dantų nuolat sudaro lipnias, bespalves „apnašas“. Nepašalintos apnašos gali sukietėti ir virsti „dantų akmenimis“, kurių nepašalina dantų valymas. Kuo ilgiau apnašos ir dantų akmenys būna ant dantų, tuo kenksmingesni jie tampa.

 

Dantenų uždegimas dar vadinamas „gingivitu“. Esant gingivitui dantenos parausta, ištinsta ir gali lengvai pradėti kraujuoti. Gingivitas yra švelni dantenų ligos forma, kurią paprastai galima išgydyti kasdien valant dantis šepetėliu ir dantų siūlu ir reguliariai lankantis pas odontologą ar dantų higienistą dantų valymui. Tokio pobūdžio dantenų liga nesukelia kaulo ar minkštųjų audinių, laikančių dantį vietoje, sunykimo. Sėkmingam gydymui būtina profesionali burnos higiena.

 

Neišgydžius gingivito, jis gali peraugti į „periodontitą“ (kuris reiškia „uždegimas aplink dantį“). Sergant periodontitu, dantenos atsitraukia nuo dantų ir sudaro tarpus , vadinamus „kišenėmis“ kur atsiranda infekcija. Organizmo imuninė sistema kovoja su bakterijomis, o tuo tarpu apnašos plinta ir auga po dantenų linija. Dėl bakterinių toksinų ir natūralaus organizmo atsako į infekciją kaulas ir jungiamasis audinys, laikantis dantis vietoje, pradeda irti. Jei liga neišgydoma, kaulai, dantenos ir dantis palaikantis audinys sunyksta. Galiausiai dantys gali pradėti klibėti ir turi būti ištraukti.

parodontozes gydimas

Kaina 70-150 Eur

Rizikos veiksniai: rūkymas, moterų/merginų hormonų pakitimai, diabetas, kitos ligos ir jų gydymas, vaistai, bendras jautrumas.

Periodontito simptomai:

  • blogas burnos kvapas
  • raudonos, jautrios , kraujuojančios dantenos
  • dantų jautrumas
  • klibantys dantys,
  • dantenų atsitraukimas,dantys atrodo ilgesni.

Periodontito gydymo tikslas yra kruopščiai išvalyti aplink dantis esančias kišenes ir pasirūpinti, kad aplink esantis kaulas nebūtų pažeistas, bei suvaldyti uždegimą. Gydymo būdas priklausys nuo to, kokia sunki yra dantenų liga.

 

Kiuretažas. Ligai nestipriai pažengus periodontologas giluminio valymo metodu, vadinamu dantų akmenų valymu ir šaknies paviršiaus nulyginimu, pašalina apnašas. Dantų akmenų valymas yra dantų akmenų nugrandymas nuo dantų aukščiau ir žemiau dantenų linijos. Pasitelkiant šaknies paviršiaus nulyginimą atsikratoma dėmių ant dantų šaknų, kur renkasi mikrobai, ir tai padeda pašalinti bakterijas, kurios sukelia šią ligą.