Vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas nuo karieso atliekamas, pašalinant pažeistus danties audinius ir atstatant defektus plombinėmis medžiagomis. Todėl plombavimo tikslas:

  • sustabdyti karieso plitimą,
  • užkirsti kelią mikroorganizmų plitimui,
  • atstatyti danties anatominę formą,
  • atstatyti estetinį vaizdą;

Labai svarbu, kad pirmasis vizitas  pas odontologą būtų profilaktinis, o ne dėl atsiradusio danties skausmo. Tada galima susipažinti su vaikučiu, apžiūrėti aparatūrą ir instrumentus, pažiūrėti pamokantį filmuką ir pašnekėti apie tai, ką daryti, kad dantukai negestų.

Kariesas (ėduonis) yra liga, sukeliama tam tikrų burnoje esančių bakterijų. Svarbu suprasti, kad labai daug kariozinių pažeidimų galime išvengti pastoviai rūpindamiesi vaiko burnos higiena. Nuo pat pirmųjų dantukų atsiradimo juos reikia valyti drėgnu švariu audiniu, o atsiradus daugiau dantuku jau reikia pradėti naudoti minkštą dantų šepetėlį ir labai nedidelį pastos kiekį. Visi žino, kad dantis reikia valyti bent  2 kartus per dieną, bet ypatingai svarbus yra vakarinis dantų valymas, kadangi naktį, pasikeitus seilių klampumui, kariesologiniai pažeidimai dantyse vystosi gerokai sparčiau.

Vaikų odontologai Šiauliuose
Vaiku dantu gydymas
PLOMBA nuo 30 Eur
Vaikų odontologai Šiauliai

Vaikų odontologai Šiauliuose pataria:

Vaikų odontologai Šiauliuose nori patarti vaikų tėvams ir globėjams. Turėtumėte žinoti, kad gydyti būtina ne tik nuolatinius, bet ir pieninius dantukus. Negydomi jie gali sukelti nuolatinį skausmą, rimtesnes ligas, tokias kaip pulpitą ir periodontitą, sukelti miego, elgesio sutrikimų. Be to, per anksti pašalintas pieninis dantis, gali lemti kreivą nuolatinių dantų dygimą.

 

Reguliarūs vizitai pas odontologijos gydytoją apsaugos Jūsų vaikų dantis nuo šių bėdų.

 

Tuo tarpu išdygus nuolatiniams krūminiams dantukams tėvai turėtų pasirūpinti, kad odontologas jų vageles padengtų specialia priemone – silantais.

 

Dantų hermetizavimas silantais užtikrina, kad krūminių dantų vagelėse nesikaups maisto likučiai, apnašos, kurios gali sukelti ėduonį. Silantais hermetizuojami tik sveiki dantys, todėl svarbu tą atlikti kuo anksčiau. Esant kariesui pirmiausia dantukai privalo būti gydomi.

 

Odontologijos gydytojo kabinete vaikai kartu su tėveliais turėtų lankytis kas pusę metų. Taip užtikrinsite, kad Jūsų mažylis ilgai džiaugsis sveikais dantukais, o ankstyvos dantų ligos nesukliudys dygti sveikiems nuolatiniams dantims. Jeigu nuo pat vaikystės tinkamai prižiūrite vaiko dantukus, įdiegsite taisyklingus burnos ertmės valymo įgūdžius, reguliariai lankysitės pas gydytoją odontologą, tai Jūsų vaikas ne tik mokės gerai juos išsivalyti, bet ir ilgai džiugins gražia šypsena.