Dantų balinimas Šiauliuose

Dantų balinimas – viena iš populiariausių grožio procedūrų odontologijos srityje. Kai natūrali dantų spalva netenkina, dėl traumos ar ankstesnio netinkamo gydymo patamsėjusius dantis tenka šviesinti.

Pirmosios dantų balinimo procedūros buvo atliekamos daugiau nei prieš šimtą metų, balinimo metu buvo naudojamas vandenilio peroksidas. Vandenilio peroksidas naudojamas ir dabar, tačiau pagrindiniai pokyčiai įvyko dantų balinimui naudojamų technologijų srityje.

Dantų balinimas klinikoje

Dantų balinimas odontologijos klinikoje yra brangesnis, bet greitesnis ir saugesnis lyginant su dantų balinimu namuose kapomis.

Procedūra užtrunka apie 1 valandą (su ZOOM 2 valandas, papildomai į namus gaunate kapas ir ZOOM balinimo gelį), jos metu:

  • Odontologas padengia dantenas apsaugine medžiaga;
  • Dantis padengia balinimo geliu, kuris aktyvuojamas helio lempos šviesa;
  • Po balinimo dantys poliruojami jautrumą mažinančia pasta;

Ši balinimo procedūra yra visiškai saugi tiek dantims, tiek dantenoms.  Be to, tai idealus pasirinkimas tiems, kurie ieško greito rezultato ir akivaizdžių pokyčių, po jos dantys tampa keliais tonais baltesni.

 DANTŲ BALINIMAS KLINIKOJE PHILIPS ZOOM      320 Eur

(LYROS odontologijos klinikoje LYROS 28)

DANTŲ BALINIMAS KLINIKOJE     nuo  120 Eur

Dantų balinimas namuose

  • Pirmo vizito metu gydytojas nuima dantų atspaudus, laboratorijoje pagaminamos individualios dantų balinimo kapos.
  • Antro vizito metu gydytojas pritaiko dantų balinimo kapas Jūsų burnoje  ir paaiškina, kaip jomis naudotis. Dantų balinimo procedūra su kapomis, į kurias įšvirkščiama balinimo želė, atliekama kiekvieną ar kas antrą naktį, kai jūs miegate arba dienos metu. Balinimo procedūros namuose atliekamos iki 10 dienų, atsižvelgiant į pradinę dantų spalvą ir procedūros efektyvumą. Kontrolei reikėtų pasirodyti po 2-3 savaičių, kad gydytojas įvertintų balinimo efektyvumą ir dantų bei gleivinės būklę.

Dantų balinimo metu gali padidėti dantų jautrumas, tokiu atveju rekomenduojama dantis balinti kas antrą dieną arba naudoti jautrumą mažinančią dantų pastą.

Ką verta žinoti prieš dantų balinimą?

  • Prieš dantų balinimo procedūrą būtina odontologo konsultacija ir individualios situacijos analizė. Paciento dantys ir dantenos turi būti sveiki. Pacientui turi būti atlikta profesionali burnos higiena, kurios metu pašalinamos dantų kietosios ir minkštosios apnašos.
  • Dantų užpildai, laminatės, vainikėliai, tiltai ir kt. nėra balinami. Po dantų balinimo procedūros, restauracijos gali būti pakeistos naujomis, atsižvelgiant į naują dantų atspalvį.
  • Negyvybingi dantys, pakeitę spalvą dėl traumos ar po endodontinio gydymo, balinami atliekant endodontinį dantų balinimą.
  • Dantų balinimo procedūra pacientams gali būti nerekomenduojama dėl prastos burnos higienos, turintiems kariozinių dantų pažeidimų ar senų, pralaidžių užpildų ar abrazinių dantų pažeidimų, sergantiems dantenų ar sunkiomis sisteminėmis ligomis.
  • Dantų balinimo procedūra neatliekama nėščioms, maitinančioms moterims ir pacientams iki 18 m. amžiaus.
  • Daugiau informacijos: https://odontologurumai.lt/lt/pacientams/aktuali-informacija/81-dantu-balinimas

Specialisto patarimas: dantys atrodo natūraliai balti, kai jų spalva atitinka akies obuolio spalvą, todėl juos balinti reikėtų saikingai. Kosmetologai perspėja, kad vyresniame  amžiuje per daug balti dantys sendina ir atrodo nenatūraliai.

Svarbu! Profesionali burnos higiena privaloma prieš bet kurią dantų balinimo procedūrą.

Dantų balinimas Šiauliuose, odontologijos klinikoje Dovidenta, idealus pasirinkimas tiems, kurie ieško greito rezultato ir akivaizdžių pokyčių.

Dantų balinimas pradedamas nuo profesionalios burnos higienos. Šios procedūros metu nuo danties paviršiaus pašalinami kavos, arbatos, dažančio maisto ir rūkalų apnašas. Mūsų klinikoje apnašos nuvalomos ultragarsiniu instrumentu. Dantys nupurškiami sodos aparatu. Kartais to pakanka, kad dantys taptų baltesni. Tačiau su amžiumi dantų spalva keičiasi, jie tampa tamsesni, įgauna gelsvumą. Dantys gali pakeisti spalvą po šaknų kanalų gydymo ar traumos. Tada vien apnašų valymo nepakanka. Tuomet padeda dantų balinimo sistemos.

Jei po higieninio valymo pacientas lieka nepatenkintas savo dantų spalva, burnos higieniste jam pasiūlo cheminį dantų balinimą. Siūlome balinti dantis balinimo kapomis. Jį atlikti patariama namuose.

  • Dantų balinimo procedūra pacientams gali būti nerekomenduojama dėl prastos burnos higienos, turintiems kariozinių dantų pažeidimų ar senų, pralaidžių užpildų ar abrazinių dantų pažeidimų, sergantiems dantenų ar sunkiomis sisteminėmis ligomis.
  • Dantų balinimo procedūra neatliekama nėščioms, maitinančioms moterims ir pacientams iki 18 m. amžiaus.

Dantų balinti negalima:

  • Jei dantys pažeisti dantų ėduonies;
  • Jei dantys užplombuoti nesandariai;
  • Jei dantys plombuoti estetinėje zonoje (skirsis plombų ir išbalintų dantų spalva, todėl dantų balinimą rekomenduojama atlikti prieš estetinį plombavimą);
  • Jei dantenos pažeistos ligos;
  • Nėštumo metu.