danties skausmas

Danties skausmas: kaip su tuo kovoti?

Tikriausiai niekas negalėtų paneigti, jog danties skausmas yra vienas iš nemaloniausių žmogui pažįstamų skausmų. Kartais moterys net juokauja, kad tai antras pagal “kandumą” skausmas po gimdymo, todėl ne visada taip lengva iškentėti ir išlaukti, kol Jus galės priimti stomotologas. Kaip šį skausmą sumažinti iki tol? Kas jį sukelia?

Jei nusprendėte kreiptis pas gydytojus Jūsų lauksime Vilniaus 40, Šiauliai, odontologijos klinika DoviDenta www.dovidenta.lt

Šiame straipsnyje pateiksime pagrindines 6 dantų skausmą sukeliančias priežastis ir 6 būdus, kaip numalšinti dantų skausmą.

Danties skausmas gali atsirasti dėl 6 pagrindinių priežasčių

Dantų skausmą gali sukelti šios priežastys: dantų išjautrėjimas, įstrigusios nuskilusio danties atplaišos, į pažeisto danties skylę patekęs ir pradėjęs pūti maistas, dantenų uždegimas, susidaręs pulinys, atsivėręs danties nervas. Skausmas dažniausiai būna labai geliantis, aštrus, atrodo, jog smelkia “kiaurai per visą burną”. Skaudėti gali kramtant, juokiantis, valgant, geriant, labai stipriai suskausti gali net ir tada kai tik įkvepiate oro.

Priežasčių ir pobūdžio gali būti daugybė ir įvairiausių, todėl ilgai nespėliokite, kas tai galėtų būti, o kuo skubiau užsiregistruokite pas stomotologą ir stenkitės iki tol padėti sau, jog pavyktų sumažinti skausmą.

Jeigu jaučiate, kad skausmas kylą dėl augančių protinių dantų, rekomenduojame perskaityti šį straipsnį: https://www.dovidenta.lt/protiniai-dantys/

6 būdai, kaip numalšinti dantų skausmą

Pašalinti į tarpus patekusį maistą

Kaip tai padaryti? – Skalaukite. Atsigerkite didelį gurkšnį kūno temperatūros vandens ir pasistenkite kuo stipriau praskalauti burną. Kol kas, kol viskas yra išsijudinę skausmas gali net paaštrėti. Luktelkite keliasdešimt sekundžių –  jei skausmas sumažėjo, nei buvo prieš tai, vadinasi patekusį maistą pavyko išplauti, jei ne – skalavimo neužteks.

Daugelis žmonių, kurie pajunta skausmo sustiprėjimą, vos tik pavalgius, pastebi, jog geriausias dantų skausmo malšinimas yra tiesiog dantų išsivalymas su šepetėliu ir dantų pasta. Taip pat galima, bet nerekomenduoja, pabandyti maisto likučius pašalinti su dantų siūlų – tačiau, būkite labai atsargūs, nes Jūsų dantenos dabar itin lengvai pažeidžiamos.

Skalaukite su dezinfekuojančiais skysčiais

Sudirgusias dantenas ar dantį visada nuramins antiuždegiminį, dezinfekuojantį poveikį turinčių žolelių nuovirai, skalavimas su sodos, druskos tirpalais. Dezinfekuojant uždegiminę vietą kartu išsijudins ir išsiskalaus patekę maisto likučiai, todėl kartu turėtų sumažėti ir uždegiminis židinukas.

Teisingai sukąskite dantis

Jei jaučiate, kad skausmą sukelia net ir oro srautas, kai jo įkvepiate – būkite daugiau užsičiaupę, o jei skauda sukandus  dantis – dantis laikykite šiek tiek pravertus. Taip pat labai atsargiai kąskite ir valgydami maistą, nes sukandus danties skausmas gali atsirasti, dėl patinusių dantų smegenų. Tad neatsargiai kandant, galima jas prasikąsti. Bet kuriuo atveju, jei skauda dantį su ta skaudama puse patariama apskritai vengti kramtyti.

Ledo kompresas

Dažniausiai klystame galvodami, jog skaudančiai vietai reikia daug šilumos ir skaudantį dantį pradedame šildyti. Nešildykite net ir tokiu atveju, jei šildomieji kompresai sumažina skausmą. Šiluma tik paskatins bakterijų vystymąsi ir po kurio laiko uždegimas tik dar labiau išsiplėtos. Skaudančią vietą, kaip ir sumušimus, mėlynes reikėtų šaldyti bent po penkiolika minučių tris – keturis kartus per dieną. Dar efektyviau bus, jei ledą ne tik palaikysite ant danties, bet tiesiogiai su jo gabalėliu lengvai masažuosite.

Skausmą malšinantys medikamentai

Šiandien bet kurioje vaistinėje tikrai galite išsirinkti ir nusipirkti veiksmingų dantų skausmą numalšinančių preparatų. Tik nebedarykite klaidos: jei vaista yra skirti nuryti – juos ir rykite, o nedėkite ant skaudamo danties. Be abejo, uždėjus tiesiogiai – skausmas sumažės, tačiau yra didžiulė tikimybė, jog tam neskirti vaistai išdegins dantenas ir dar labiau išjautrins dantį.

Natūralios priemonės

Jei vis tiek esate linkę ne gerti vaistus, o tiesiogiai juos uždėti ant danties, geriau jau juos pakeiskite į gabalėlį svogūno ar česnako. Net patys nustebsite, kaip tai išties yra veiksminga. Dažnai žmonės pasikliauja ir įvairiais natūraliaisiais aliejais, ypač daug teigiamų atsiliepimų susilaukia gvazdikų aliejus. Galite jo uždėti ir palaikyti ant danties su suvilgytu gabaliuku marlės, o jei turite laiko – tiesiogiai pamasažuokite su juo sudrėkintomis rankomis skaudamą vietą. Tai yra gana populiarus gydymo būdas, kai skauda dantį.

Pabaigai

Ką daryti, kai skaudą dantį padės auksčiau išvardinti būdai. Juos turėtumėte taikyti atsakingai, nepažeisdami kitų danties dalių. Atsižvelkite į tai, jog jie padės tik numalšinti danties skausmą, todėl privalote apsilankyti pas dantų gydymo specialistus. Dantų gydytojai padės išvengti šio skausmo ateityje bei papildomų problemų.

No Comments

Post A Comment