blogas burnos kvapas

Blogas burnos kvapas, kitaip halitozė

Dažniausiai dėl jo būna kaltos burnoje gyvenančios bakterijos, kurios, apdorodamos maisto likučius, gamina sieros vandenilio junginius.  Blogas burnos kvapas būną kurį laiką, nes apie jį vengia užsiminti net bičiuliai, artimiausi žmonės.

Šiame straipsnyje panagrinėsime 4 pagrindines priežastis, kodėl atsiranda blogas kvapas iš burnos, trumpai ir aiškiai aprašysime, kaip panaikinti blogą burnos kvapą, kad nebekeltų diskomforto.

Blogas burnos kvapas – kaip gydyti?

Prisivalgę česnako, pradžioje nesunkiai pajuntame pasikeitusį savo burnos kvapą – jis tampa svetimas ir neįprastas. Ar gaivus kvapas, lengviausia įsitikinti pakvėpavus į kumštį. Tačiau po kurio laiko prie savo burnos kvapo priprantama. Todėl pajutus šį kvapą iš artimųjų žmonių, reiktų juos perspėti. Kelias minutes jie jausis sutrikę, tačiau vėliau turėtų būti dėkingi už atvirumą ir suteiktą galimybę spręsti iškilusią subtilią problemą.

Moksliniais duomenimis, 90 proc. atvejų dėl prasto burnos kvapo kalta nepakankama burnos ertmės higiena, 6-8 proc. nekoks burnos kvapas sklinda dėl nosies ar gerklės problemų ir tik 2-4 proc. – dėl virškinamojo trakto ligų.

Blogo burnos kvapo priežastys, kurias sukelia ligos

Ėduonis

Pažeistuose dantyse, emalio plyšiuose ir senose sutrupėjusiose plombose veisiasi ištisos kolonijos mikrobų. Būtinai du kartus per metus užsukite pas burnos higienistą, kuris apdoros visus emalio įskilimus. Vienąsyk per metus reikia apsilankyti pas stomatologą.
Nesandarios dantų karūnėlės. Po jomis kaupiasi maisto likučiai, tai viena iš priežasčių dėl ko atsiranda blogas kvapas iš burnos. Jei stomatologas sako, kad karūnėlė jau atitarnavo, ją reikia pakeisti.

Parodontozė

Tai lėtinis dantis supančių audinių uždegimas, kurį sukelia mikrobai. Kiekvieną parodontozės paaštrėjimą lydi nemalonus burnos kvapas. Gydymą gali paskirti gydytojas parodontologas. Labai efektyvi yra ozonoterapija – gydymas aparatu, aprūpinančiu burnos audinius aktyviuoju deguonimi.

Nosies ir gerklės uždegimai

Dažniausiai blogas burnos kvapas atsiranda dėl tonzilito (lėtinis glandų uždegimas) ir sinusito (lėtinis nosies ertmių uždegimas). Juos sukelia tos pačios bakterijos, kurios gyvena burnos ertmėje. Kreipkitės į gydytoją otolaringologą.

Virškinimo ligos

Blogas kvapas iš burnos dėl skrandžio ir kepenų negalavimų dažniausia sukelia tokius nemalonius simptomus, kad žmogus paprastai kuo greičiau skuba pas gydytoją. Jeigu graužia rėmuo, pykina, prastai virškina. Atsiradęs acetono kvapas iš burnos, tai vienas iš organizmo įspėjimų, dėl kurių turėtumėte susirūpinti ir kreiptis į vidaus ligų gydytojus.

Pabaigai

Pabaigoje norėtumėme pasakyti, kad nerekomenduojame savarankiškai diagnozuoti sveikatos problemų, dėl kurių atsirado nemalonus burnos kvapas. Geriausia, kad tai nustatytų savo srities gydytojas ir pateiktų priežastis, kodėl tai atsirado ir kaip to išvengti ateityje. Kadangi daugiau nei 90% žmonių susiduria su šia problema dėl neteisingos ar per retos burnos higienos, siūlome pasidaryti profesionalią burnos higienos procedūrą, po kurios būsite pilnavertiški ir savimi pasitikintys.

 

No Comments

Post A Comment